K vánočním radovánkám neodmyslitelně patří adekvátní kinematografický doprovod. A mnoho našich oblíbených seriálů má pro tuto příležitost své speciální vánoční díly…

Hercule Poirot

Akurátní belgický detektiv musí řešit případy po celý rok. Už halloweenský díl Viděla jsem vraždu má svojskou chladnou atmosféru. Mlha se převaluje po zahradě a tam někde pobíhá vrah. Mezi zimní díly pak patří jeden z nejlépe natočených případů Vražda v Orient expresu a Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota z prochladlého švýcarského hotelu. Vyloženě vánoční je pouze díl Vánoce Hercula Poirota, ve kterém se střídavě rozbalují dárky a řeší vražda.

Bylo nás pět

Povedený český seriál má i naprosto perfektní vánoční díl Pokoj lidem dobré vůle. Zachycuje atmosférické prvorepublikové Vánoce. Klasika klasik.

Stranger Things

Mysteriózní seriál z továrny na kvalitu Netflix je z větší části točen v zimě. Ačkoliv se tu řeší větší problémy, než výběr dárku pod smrk, vánoční pozadí je přesto, převážně z první série, cítit.

Přátelé

Tvůrci nestárnoucího seriálu natočili svátečních dílů za deset sezón mnoho. Jmenujme například díly Opička, Phoebin táta, Rachel dává výpověď, geniální Vánoční pásovec nebo Vánoce v Tulse.

Gilmorova děvčata

Nové čtyři komplexní díly z minulého roku zahrnují i vánoční díl Zima. Skvělý, správně ukecaný a na poměry seriálu i s promyšlenou zápletkou.

Červený trpaslík

Za 12 sérií čtyřčlenná ulítlá crew ani jednou neslavila Vánoce. Jedinou zmínkou je rozhovor Listera s Krytonem v díle Mimo realitu: LISTER: Víte, čím tohle je? Tou všední rutinou uprostřed vesmíru. Žádná změna. Co třeba Vánoce?
Jak jsme je trávili? KRYTON: Nu, jestli si vzpomínáte, tak tehdy nás napadla pandimenzionální příšera z Mogadonovam račna.

Mr. Bean

Světoznámý seriál a jeho stejně světoznámý díl Veselé Vánoce, Mr. Bean. Typická Atkinson ovál One Man Show ve vánočních kulisách. Povinnost. Bob Casino

A jaké seriály si pouštíte vy?