K vánočním radovánkám neodmyslitelně patří adekvátní kinematografický doprovod. A mnoho našich oblíbených seriálů má pro tuto příležitost své speciální vánoční díly…

Hercule Poirot

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech b0d46feb0a0619f621cc6654752a0538

Akurátní belgický detektiv musí řešit případy po celý rok. Už halloweenský díl Viděla jsem vraždu má svojskou chladnou atmosféru. Mlha se převaluje po zahradě a tam někde pobíhá vrah. Mezi zimní díly pak patří jeden z nejlépe natočených případů Vražda v Orient expresu a Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota z prochladlého švýcarského hotelu. Vyloženě vánoční je pouze díl Vánoce Hercula Poirota, ve kterém se střídavě rozbalují dárky a řeší vražda.

Bylo nás pět

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech ZAR6288e2 bs7

Povedený český seriál má i naprosto perfektní vánoční díl Pokoj lidem dobré vůle. Zachycuje atmosférické prvorepublikové Vánoce. Klasika klasik.

Stranger Things

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech DemoGorganFeature103116

Mysteriózní seriál z továrny na kvalitu Netflix je z větší části točen v zimě. Ačkoliv se tu řeší větší problémy, než výběr dárku pod smrk, vánoční pozadí je přesto, převážně z první série, cítit.

Přátelé

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech 8222d878 7e61 11e7 a713 31f90463e8eb

Tvůrci nestárnoucího seriálu natočili svátečních dílů za deset sezón mnoho. Jmenujme například díly Opička, Phoebin táta, Rachel dává výpověď, geniální Vánoční pásovec nebo Vánoce v Tulse.

Gilmorova děvčata

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech gilmore

Nové čtyři komplexní díly z minulého roku zahrnují i vánoční díl Zima. Skvělý, správně ukecaný a na poměry seriálu i s promyšlenou zápletkou.

Červený trpaslík

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech 213384600070002 01

Za 12 sérií čtyřčlenná ulítlá crew ani jednou neslavila Vánoce. Jedinou zmínkou je rozhovor Listera s Krytonem v díle Mimo realitu: LISTER: Víte, čím tohle je? Tou všední rutinou uprostřed vesmíru. Žádná změna. Co třeba Vánoce?
Jak jsme je trávili? KRYTON: Nu, jestli si vzpomínáte, tak tehdy nás napadla pandimenzionální příšera z Mogadonovam račna.

Mr. Bean

vánoční speciál: vánoce v seriálech Vánoční speciál: Vánoce v seriálech Mr Bean s holiday mr bean 28501055 1421 768

Světoznámý seriál a jeho stejně světoznámý díl Veselé Vánoce, Mr. Bean. Typická Atkinson ovál One Man Show ve vánočních kulisách. Povinnost.

A jaké seriály si pouštíte vy?