Do kin se po 11 letech vrací legendární francouzská komedie Taxi a to již s pátým dílem. V roce 1998 nám byl poprvé představen hlavní hrdina Daniel, jehož ztvárnil herec Samy Naceri, ten v novém díle však již nehraje – setkáváme se zde s novými herci a také s úplně novými postavami. Na všech předchozích dílech se alespoň částečně režie ujal Gérard Krawczyk, nový díl si ale vzal do parády Franck Gastambide.

Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5 film taxi 5 Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5 579100 taxi 5 malik bentalha sera le pire ch opengraph 1200 1

Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5

To, že se jedná o úspěšnou sérii, lze poznat i z toho, že vznikl také americký remake a seriál na motivy původní francouzské série. Konečně se ale vracíme zpět do Marseille a jaké překvapení nás čeká, když se na plátně objeví přece jen několik známých postav – stejný komisař, kolega, kterého hraje Edouard Montoute, a zapomenout nesmíme samozřejmě na legendární taxík. A co je nového? Především hlavní postavy, které ztvárnily herci Franck Gastambide a Malik Bentalha.

Přestože pátý díl volně navazuje na předchozí díly v sérii, nespoléhá pouze na svoje předchůdce a nostalgii. Nové postavy nekopírují ty staré, jejich úlohy nejsou úplně stejné, stejně tak ani charaktery, co je ovšem dost podobné, je děj, což se dalo čekat vzhledem k charakteru filmu – přestože zápletka není zrovna originální, přesto se jedná o celkem povedenou komedii, u které se zasmějete. Co znamená celkem, uvedu za chvíli na pravou míru.

Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5 film taxi 5 Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5 769341148 5770034757001 5769995421001 vs

Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5

Divák nemá šanci hlavní postavy skutečně poznat, víme o nich jen naprosté minimum a hned jsme vhozeni do filmu plného honiček v autech. Rozhodně bych ocenila větší výstavbu postav, a kdybychom věděli aspoň něco málo z jejich minulosti – během filmu bylo párkrát něco naznačeno, ale nikdy nevyřčeno, a spíše mi to připadá jako náznaky na další pokračování. Uvidíme, jestli se Taxi dočká i šestého dílu. O komedii se jedná opravdu dobrou, tedy v tom smyslu, že jedna dobrá scéna následuje další a u každé se přistihnete, že se smějete nahlas, proto nechápu, proč se tvůrci museli snižovat k několika vtipům a scénám, které obsahují zvratky a exkrementy. Je pravda, že většina vtipů je dost prvoplánových a mnoho z nich spoléhá na silné stereotypy, kterých je v tomto filmu využíváno často. Kromě těchto pár, podle mě, nepovedených vtipů, nás čeká svižná jízda bez větších zádrhelů.

Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5 film taxi 5 Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5 trailer film taxi5 7

Recenze na pokračování legendární francouzské komedie, Taxi 5

Některé scény nejsou střihově ty nejpovedenější, díky malým drobnostem si jde všimnout drobných nesedících detailů. Ale pokud nebudete v kině hnidopichové a chcete si užít jízdu plnout honiček a vtipných scén, myslím si, že se jedná o fajn komedii. Přesto bude lepší, když toto pokračování nebudete příliš srovnávat s předchozími díly, první díl Taxi se dočkal několika nominací v různých kategoriích, tento film se žádným oceněním pravděpodobně těšit nebude.